- Į trapią tešlą geriau pilti ne papratą, o miltinį cukrų. Taip kepiniuose nesijaus cukraus kristalų.
- Trapios tešlos negalima ilgai minkyti rankomis, nes nuo šilumos riebalai ima tirpti, todėl kepiniai būna netrapūs. Prieš minkant tešlą rankas palaikykite šaltame vandenyje. Arba tešlą minkykite maišytuvu (mikseriu).
- Iškočiojus lakštą pyrago pagrindui, galima trumpam įdėti jį į šaldytuvą - geriau išlaikys formą.
- Trapią tešlą labai patogu kočioti tarp dviejų plėvelių - ji nelimpa prie kočėlo. Nuvalykite stalą drėgna šluoste, paklokite plėvelę, dėkite tešlą, uždenkite kita plėvele ir kočiokite.
- Šią tešlą galima gardinti vaniliniu cukrumi ir nutarkuota citrinos žievele.
- Šaldytuve trapi tešla gali stovėti 2-3 dienas, todėl ją galima pasiruošti iš anksto.
Lakštinė tešla
- Kai tešla brinksta, ją būtina pridengti. Jei paviršius bent šiek tiek apdžius, bus sunku kočioti.
- Gaminant vyniotinius, lakštinę tešlą būtina plonai iškočioti ir ištempti, kad ji pasidarytų beveik perregima. Jei iš lakštinės tešlos kepsite sausainius, palikite ją storesnę.
- Tik ilgai minkoma rankomis lakštinė tešla pasidaro tokia tampri, kad ją be vargo galima ištempti.
Sluoksniuota tešla
- Kočiojant sluoksniuotą tešlą visada reikia laikytis vienos krypties. Geriau tai daryti iš apačios į viršų ir iš dešinės į kairę. Tešlos lakštas neturėtų būti storesnis ne storesnis nei 0,5cm.
- Labai šiltoje patalpoje gaminama sluoksniuota tešla dažniau plyšta. Jei taip nutiks, įplyšusią vietą reikia gausiai užbarstyti miltais ir vėl iškočioti.
- Namuose ruoštą sluoksniuotą tešlą taip pat galima užšaldyti. Plonai iškočiokite tešlą, suvyniokite į plėvelęir užšaldykite.
- Sluoksniuota tešla geriau kils, jei prieš kepdami, skardą išskalausite šaltu vandeniu ir netepsite riebalais. Garuodamas vanduo padės tešlai kilti ir sluoksniuotis.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą